Nachádzate sa tu

Fiorbi Kamut s kamutovou múkou, BIO

Fiorbi  Kamut sušienky s kamutom, bez palmového oleja, BIO

Fiorbi  Kamut - sušienky s kamutom, bez palmového oleja, BIO, 280 gr

Fiorbi – I biscotti biologici

 

Sušienky Fiorbi Kamut sú vyrobené z kvalitných ingrediencií: pšenica kamut, trstinový cukor, organický kukuričný alebo  extra panenský olivový olej.

 

Kamut je obdoba neprešľachtenej pšenice, je jedna z mála obilnín, ktorá nie je zmutovaná s ostatnými obilninami. Musí sa zásadne pestovať oddelene, aby nedošlo k degenerácii. Vďaka vysokému obsahu cenných mastných kyselín, ľahko stráviteľných sacharidov a veľmi hodnotných bielkovín je označovaná ako vysoko energetická obilnina, ktorá zasýti. Obsahuje vitamín E, fosfor, riboflavín, horčík, zinok, železo, niacín, thiamín, komplex zložitých cukrov a mnoho ďalších výživných látok. Kamut je zaujímavý tým, že aj keď obsahuje lepok, niektorí pacienti s celiakiou ho bez problémov znášajú. Z výskumu, ktorý vypracoval International Food Allergy Association vyplýva, že mnohí ľudia trpiaci alergiou na pšenicu, nevykazujú alergiu na kamut.  

 

Zloženie: múka z pšenice kamut 34%, pšeničná múka, trstinový cukor 23%, kukuričný olej, pasterizované čerstvé vajcia, kypriace látky: hydrogénuhličitan amónny, kyselina pyrofosfátu sodného, hydrogén uhličitanu sodného; emulgátor: sójový lecitín; soľ, prírodné príchute. Tento produkt môže obsahovať stopy orechov a sóje. 

Cena: 4,50 €